Pesë ose më shumë, askush si Guardiola në Champions League

20 Tetor 2021
16:54
Denis Hakanaj

Manchester City ka mposhtur me pesë gola Club Brugge në Champions League.

Siç ka bërë të ditur Opta, Manchester City është një makinë e vërtetë golash nën drejtimin e Guardiola-s.

Pesëshja e realizuar nga formacioni anglez në fushën e Club Brugge ka qenë e 19 për një skuadër të drejtuar nga Pep në Champions League.

Një e dhënë e frikshme. Bëhet fjalë për dyfishin e herëve në krahasim me skuadrat e drejtuara nga çdo trajner tjetër.

Mbrapa krahëve të Guardiola-s qëndrojnë Wenger dhe Ferguson, që ia kanë dalë vetëm tetë herë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit