Pezullohet pasi shkon në shkollë me modelin e flokëve të Fenomenit, plasin polemikat

25 Nëntor 2022
18:31
Denis Hakanaj

Një djalë 12-vjeçar u pezullua nga shkolla pasi vendosi të bënte prerjen e famshme të flokëve të Ronaldo Nazario nga Kupa e Botës 2002 pas fitores 6-2 të Anglisë ndaj Iranit në hapjen e Kupës së Botës 2022 në Katar në fillim të kësaj jave.

Nëna e Alfie Ransom, Emma Shaw, pohoi se mori një telefonatë nga shkolla e tij për t’u informuar se djali i saj ishte përjashtuar për shkak të prerjes së flokëve.

“Në ditët e sotme, shkollat ​​kanë të bëjnë me pranimin e njerëzve ashtu siç janë dhe inkurajimin e njerëzve që të jenë unikë dhe vetvetja,” tha Shaw.

“Si është ndryshe kjo? Edhe që kur isha fëmijë, gjithmonë kishte trende sipas asaj që bënin yjet e muzikës dhe të famshmit – ne çmendeshim për yjet.

“Megjithatë, është e rëndësishme që ai të jetë në shkollë dhe nëse nuk e lënë të kthehet derisa ta heqë atë prerje, nuk di çfarë të bëj. Shokëve të Alfit u pëlqente prerja e flokëve.

“Ai e pëlqen shkollën dhe donte të shkonte normalisht, por ai nuk do të lejohet të kthehet derisa të qethet qeros, gjë që është qesharake sepse nuk do të ndikojë aspak në mësimin e tij”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit