Pioli, medalja e vjedhur e rikuperuar nga policia. Hajduti e kishte postuar plaçkën në rrjetet sociale – PAMJET

24 Maj 2022
1:45
Telesport

Stefano Piolit do të ketë sërish medaljen e tij, atë të titullin kampion të Serisë A të fituar së fundmi në krye të Milanit. Jo e gjithë dita e djeshme kishte ecur mirë gjatë festimeve në stadiumin “Mapei”…

Pas fitores ndaj Sassuolos, që i siguroi titullin Milanit: në euforinë e përgjithshme ishte zhdukur medalja e “Scudetto”-s, që Pioli sapo e kishte hedhur në qafë. Vetëm 24 orë më vonë, medalja e Piolit përfundoi në duart e karabinierëve të Njësisë Hetimore të Komandës Provinciale të Reggio Emilia-s.

Tre djem, sipas asaj që u deklarua, kanë deklaruar se e kishin gjetur medaljen në terrenin e stadiumit “Mapei”, pranë hyrjes së dhomave të zhveshjes, gjatë festimeve, pas ceremonisë së ndarjes së medaljeve të skuadrës kuqezi.

Tre të rinjtë, nga 20 deri në 25 vjeç, të gjithë banues në zonën e Reggio-s, u paraqitën në kazermë dhe të ndihmuar nga avokati Alessandro Conti, u dorëzuan medaljen karabinierëve, të cilët tani kanë nisur hetimet për të rindërtuar faktet.

Madje, një nga tre personat përgjegjës nuk i kishte rezistuar tundimit social, duke postuar në internet “trimërinë” e tyre.  Megjithate, Serie A ka premtuar se do t’i jape nje medalje te re trajnerit kuqezi.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit