“Pirlo kokëfortë në disa gjëra. Arthur nuk ka vizion loje”

24 Nëntor 2020
23:43
Telesport

“Ai është një lojtar që luan në një mënyrë të caktuar dhe nuk ka vizion të lojës!” Kështu Fabio Capello, në studiot Sky kontestoi ndeshjen e Arthur te Juventusi sonte.

Por, ish-trajneri ka edhe thumba për Andrea Pirlon: “Ai ishte kokëfortë për të kërkuar zgjidhjen e brendshme, kur ishte e nevojshme për të hapur fushën dhe për të hapur rivalin nëpër krahë.

Por ai po rritet, madje edhe në nivelin fizik, dhe nuk është çvlerësuar. Por me siguri ishte e nevojshme të hapej fusha”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit