Pirlo para debutimit; “look”, taktikat dhe… 5 gjërat që mund t’i presim nga “Maestro”

19 Shtator 2020
13:08
Alfred Lleshi

Sot Andrea Pirlo do të jetë protagonist i konferencës së parë për shtyp, në prag të debutimit si trajner. Në fakt, nesër Juventusi do të fillojë garën për titullin e dhjetë radhazi në Serie A, konkretisht me ndeshjen e planifikuar të luhet në Torino, në orën 20:45 kundër Sampdoria së Claudio Ranieri. Për “Gazetta Dello Sport”, përmes kësaj video-informacioni, Luca Bianchin analizon 5 gjërat që mund të presim të gjithë prej Pirlos, tashmë jo si “maestro” i fushës, por si strateg i stolit…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit