Pjesa e parë: Ndeshja e penalltive shkon për Skënderbeun, asnjë gol në Gjirokastër

9 Nëntor 2019
14:27
Eraldo Harlicaj

Skënderbeu e ka mbyllur në avantazh sfidën ndaj Bylisit në Ballsh. Pjesa e parë shkoi për miqtë që shkuan në dhomat e zhveshjes me avantazhin e 0-1. Takimi dhuroi emocione të shumta, pasi ishte Bylisi që humbi fillimisht penallti me portierin Isli Hidi, ndërsa në krahun tjetër po me penallti shënoi Skënderbeu. Sulmuesi Krasniqi u tregua i saktë nga penalltia. 

Sfida tjetër ndërmjet Luftëtarit dhe Teutës u mbyll me rezultatin 0-0. Pjesa e parë nuk dhuroi asnjë gol në Gjirokastër. As Luftëtari, e as Teuta nuk këmbëngulën për të shkuar te goli. 

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit