Merkato

“Po e mori Juventus, kampionati mund të quhet i mbyllur që tani”

Ish-portieri i Lazio-s, Fernando Orsi, ka folur për Sergej Milinkovic-Savic për “Sport Mediaset”.

“Ka treguar edhe një herë se është një talent i jashtëzakonshëm, por të jep përshtypjen se mund të bëjë diçka më shumë”.

“Duhet të përmirësohet në nivel ndërkombëtar dhe të ketë më shumë vazhdimësi, por është vetëm 23 vjeç, ka gjithë kohën e duhur në dispozicion për ta bërë”, ka thënë ai.

“Është gati për një skuadër të madhe, qoftë Real Madrid ose Juventus. Por, nëse e merr Juventus, lufta për titull mund të quhet e mbyllur para fillimit të kampionatit”.

Më shumë nga Merkato