PRAPASKENA: Krizë e thellë te Werderi, Rashica mëson lajmin e keq

22 Maj 2020
17:10
Eraldo Harlicaj

Werder Bremen po përballet me një krizë ekonomike, përveç krizës së rezultateve në Bundesligë. Ekipi i Milot Rashicës po kalon një moment mjaft të vështirë, ndërsa duket se ka kërkuar dhe ndihmën e shtetit.

Der Spiegel shkruan se drejtuesit e klubit kanë kërkuar të marrin një hua financiare për të përballuar këtë moment të vështirë. Një zyrtar i klubit i paidentifikuar tregoi se është gati marrëveshja mes palëve.

Werder Bremen nuk është i vetmi klub në Bundesligë që po mendon të marrë një hua financiare. Werderi duket në vështirësi të mëdha, pasi dhe mund të bjerë nga Bundesliga këtë sezon, ndërsa rrezikon shumë, pasi rezultatet futbollistike janë skandaloze.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit