PREMIER | Liverpool tenton të rihapë garën, Arsenali apatik

23 Janar 2022
17:22
Telesport

Edhe pse pa yjet e ekipit për shkak se janë në Kupën e Afrikës, Liverpool fiton në një fushë aspak të lehtë, duke mundur 1-3 Crystal Palace.

Golat e Oxlain Chamberlain, Van Dijk dhe në fund Fabinho mbajnë ende hapur, edhe pse shumë pak, garën për titullin e Premier League, në fuksion të ndalesës së Manchester City.

Në fakt, skuadra e Guardiola është 9 pikë përpara por Liverpool ka një ndeshje më pak dhe mund të shkojë në 6.

Barazim pa gola në “Emirates” mes Arsenal dhe Burnley. Probleme te zona gol për djemtë e Arteta që nuk çajnë dot dhe mbeten larg trenit Champions League.

Në paqe edhe sfida mes Leicester dhe Brighton (1-1)

Lajme të tjera

Lajmet e fundit