Problemet me Dybala, Del Piero: Pirlo duhet të mendojë si Capello!

21 Tetor 2020
16:30
Eraldo Harlicaj

Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero, beson se Paulo Dybala nuk është në formë të mirë, prandaj nuk po aktivizohet nga Andrea Pirlo. Ish-kapiteni ka paralajmëruar teknikun për të ardhmen e argjentinasit.

“Nuk kam folur direkt me Pirlon. Nëse shohim ndeshjen me Crotonen kishte shumë kritika dhe komente për stilin e lojës dhe faktin që bardhezinjtë nuk morën 3 npikët.

“Duhet kohë për ndryshimet e fundit në skuadrën e Juventusit. Koha duhet të jetë çelësi kryesor. Nëse Pirlo do të kualifikohet në fazën e 1/16 dhe fiton titullin, ai do të bëjë një punë fantastike.

“Dybala? Në mendimin tim argjentinasi nuk luan se nuk jam në formë. Capello linte lojtarët në fushë dhe pse nuk ishte në formë të mirë dhe më pas e zëvendësonte”, – tha ai për Sky Sport.

 

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit