PSG kampion, por kthimi në Paris është një dështim

28 Maj 2023
16:30
Denis Hakanaj
back button

Kampionati francez ka shpallur zyrtarisht fituesin e tij: PSG triumfoi sërish në Ligue 1 këtë vit. Skuadra e Christophe Galtier barazoi 1-1 në Strasburg: Gameiro iu përgjigj golit të Messit.

Por kjo u mjaftoi parisienëve për ta sjellë trofeun në shtëpi një ndeshje para fundit të  kampionatit. Pavarësisht kësaj, pas kthimit në Paris, klima ishte surreale.

Pakënaqësia e tifozëve u zbulua përfundimisht me kthimin e ekipit nga Strasburgu pas fitores së Ligue 1: në fakt, vetëm tre tifozë ishin të pranishëm duke pritur që kampionët e Francës të kërkonin foto dhe autografe.

Pavarësisht suksesit në kampionat (i njëmbëdhjeti në historinë e klubit) tifozët parisien dukshëm nuk janë të kënaqur me ecurinë e sezonit, me skuadrën që pavarësisht pranisë së yjeve si Mbappe, Messi dhe (para dëmtimit) Neymar, ka zhgënjyer në Europë.

Mbi të gjitha ishte rruga në Champions League ajo që zhgënjeu, me eliminimin në 1/8-at nga Bayern Munich.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit