PSG “ndez motorët” në fund merkatoje: afron transferimi i Ziyech dhe Skriniar. Formulat

back button
30 Janar 2023
22:05
Telesport

L’Équipe raporton këtë mbrëmje se Paris Saint-Germain po kërkon të nënshkruajë mesfushorin e Chelseat, Hakim Ziyech, para përfundimit të afatit kalimtar të janarit nesër. Drejtuesit e Ligue 1 janë në bisedime me Blutë për të sjellë marokenin dhe megjithëse ende nuk është gjetur një marrëveshje mes dy klubeve, vetë 29-vjeçari është i shtyre për një lëvizje pasi nuk gjen me hapesira…

Bisedimet thuhet se po përparojnë me shpejtësi mes dy skuadrave, me PSG-në që kërkon të sjellë një zëvendësues për Pablo Sarabia para afatit përfundimtar nesër mbrëma. Ish-lojtari i Ajax ka qenë me Blutë për dy sezonet e fundit e gjysmë, duke bërë vetëm një shekull paraqitje në atë kohë, duke shënuar 14 gola dhe duke fituar Ligën e Kampionëve gjatë rrugës.

Huazimi i Hakim Ziyech duhet t’i lejojë PSG-së të përfundojë nënshkrimin e përhershëm të Milan Škriniar para se të mbyllet dritarja e merkatos. Kane nisur kontaktet edhe me Interin tashme per te kryer kete levizje…

Per ZIyech parashikohet nje huazim per keto muaj deri ne fund te sezonit dhe me pas mundesia per ta blere ose jo nga PSG, por qe jane detaje qe do te vendosen dhe qe do te zbulohen se shpejti. Marokeni shtyn qe te kryhet gjithcka. Pasi ka kryer gjithcka per Enzo Fernandez Chelsea tani po tenton te heqe “tepricat”…

Skriniar – “Nga Parisi filtron vullnetin për të ngritur ofertën e parë 10 milionëshe, por edhe ndërgjegjësimin se falë Fair Play-t Financiar, nuk do të jetë e mundur t’i dërgohet oferta 20-25 milionëshe që do të dëshironte Interi – shkruan GDS –

Skriniar? A është ai gati të ndërpresë një pjesë të vogël të bonusit të nënshkrimit (ai do të rikuperonte një pjesë të tij me nënshkrimin e tij në gjysmën e dytë të sezonit) në mënyrë që të çlirohej menjëherë. Kjo do të ishte kostoja për të paguar për të jetuar në paqe për 4 muajt e ardhshëm dhe ndoshta për të ngritur Ligën e Kampionëve si dhe kampionin francez”

Lajme të tjera

Lajmet e fundit