“PSG po humb yjet dhe trajneri i ri përçan Al Khelaifi me Campos”

3 Qershor 2023
15:50
Denis Hakanaj
back button

Pas largimeve të sigurta të Messit dhe Sergio Ramos, shtohet edhe ai i Galtier. Mundo Deportivo tregon për mosmarrëveshjet midis drejtuesve dhe pronësisë

Eliminimi në Champions League në fazën e 1/8-ave kundër Bayern Munichut rëndon shumë në sezonin e PSG-së që është drejt fundit.

Fitorja e Ligue 1, edhe me disa vuajtje, nuk ishte e mjaftueshme që Galtier të shpëtonte vendin e tij në Parkun e Princave. Prandaj, e ardhmja e PSG-së duhet të shkruhet me kaq shumë gjëra për të ndryshuar, duke filluar me trajnerin e ri.

Pas Kupës së Botës, PSG ndryshoi: nëntë humbje në 2023, pesë më shumë se në 2022, theksuan kolapsin e Galtier për të cilin duhet gjetur një zëvendësues.

Dhe pikërisht për emrin e trajnerit të ri, drejtuesit janë ndarë me Al Khelaifi dhe Campos që kanë vizione të ndryshme, siç thotë Mundo Deportivo.

Një PSG që po humbet ditë pas dite pjesë, Messi tashmë ka vendosur të mos e rinovojë kontratën dhe Sergio Ramos gjithashtu ka bërë të ditur se pas dy sezonesh do të largohet nga skuadra, që tani duhet të gjejë një trajner të ri.

Luis Campos dëshiron Mourinhon, të cilin e njeh që nga ditët e tij te Real Madrid, por Al Khelaifi është padyshim i prirur për një trajner si Luis Enrique apo Zidane.

Ndërkohë, presidenti i PSG-së u pa në Roland Garros së bashku me Hamad ben Tamim Al Thani, takim në të cilin duhet të jetë diskutuar edhe e ardhmja e klubit me shpresën për t’iu përgjigjur pritshmërive të një projekti që nuk po sjellë frytet e pritura.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit