PSG zhgënjen: rekord negativ për Enrique

30 Shtator 2023
19:37
Denis Hakanaj
back button

Pavarësisht se kishte në fushë Kolo Muani, Mbappe, Barcola dhe Dembele, il Paris Saint-Germain i Luis Enrique nuk ka rritur të shkojë më larg se nja barazim pa gola kundër Clermont-it, vendit të fundit në renditje.

Një traversë dhe asgjë më shumë për parisienët, që kanë humbur kështu mundësinë të marrin kreun e Ligue 1.

Una traversa e poco altro per i parigini, che perdono così la chance di prendersi la vetta della Ligue 1.

Luis Enrique ka marrë vetëm 12 pikë pas 7 ndeshjeve të para në Ligue 1 si trajner i PSG-së, ecuria më e keqe për një trajner të parisienëve në këtë fazë të kompeticionit që nga 2010-ta dhe nisja më e keqe e kampionatit për ekipin që nga epoka e pronësisë katariote.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit