Punë e personalizuar në terren për Leao. Situata e Milanit për Kjaer dhe Sportiello

6 Dhjetor 2023
18:39
Telesport
back button

Sot në mëngjes Milani i Stefano Piolit është rikthyer në stërvitje për t’u përgatitur për ndeshjen kundër Atalantës të së shtunës në orën 18:00, e vlefshme për javen e pesëmbëdhjetë të Serisë A. Siç mësohet nga redaksia e MilanNews.it, në stërvitjen e sotme Rafa Leao ka zhvilluar stërvitje të personalizuar në fushë.

Lëndimi i sulmuesit portugez është shëruar, siç u përmend dje, tani mbetet vetëm përmirësimi i gjendjes së tij sportive. Evolucioni i stërvitjes së Rafës vlerësohet çdo ditë, edhe nëse kondicionimi i tij përmirësohet duke pasur parasysh intensitetin e mirë të klasës së ’99-ës.

E njëjta gjë vlen edhe për Simon Kjaer. Qendërmbrojtësi danez ka zhvilluar edhe stërvitje riatletike në fushë sot në seancën e sotme në Milanello. Objektivi është që të dy lojtarët të jenë sërish në dispozicion mes Atalantës dhe Newcastle.

Portieri i kuqezinjve është i padisponueshëm që nga 19 tetori për shkak të një dëmtimi në binjakun e mesit të pulpës së majtë. Rikuperimi i ish-lojtarit të Atalantës po ecën mirë. Ish-futbollisti i Atalantas ishte ndër blerjet më të pëlqyera të këtij merkato: në tre paraqitjet që bëri, mbajti 2 porta të pastra dhe vetëm 1 gol të pësuar.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit