Rai njofton Cristiano Ronaldon te Roma: “Do të jetë një mega event me Tottin”. Por diçka nuk shkon (PAMJET)

28 Qershor 2022
17:27
Telesport

Prej pak ditësh temperatura në Romë është rritur në mënyrë dramatike dhe jo vetëm për shkak të vapës përvëluese: jemi në nivele të etheve të rënda, ethet e Cristiano Ronaldos. Përhapja e thashethemeve, pëshpëritjeve dhe britmave në kryeqytetin italian për ardhjen e mundshme të pesë here fituesit të Topit të Artë, ka marrë përmasat e një fenomeni të vetëbindjes masive…

Brohoritja është pasion dhe ëndërr, dimensioni i ëndrrave mund të arrijë deri në fund të pezullimit të gjykimit: këtu atëherë Ronaldo do të luajë në Romën e bashkatdhetarit të tij Mourinho, ai tashmë ka nënshkruar kontratën në Mallorca dhe do të prezantohet në një event të madh në stadiumi olimpik, i rezervuar nga klubi verdhekuq…

Ky është zëri i njerëzve që përhapet në rrugë dhe sheshe, në lokale dhe në tarraca, i mbështetur nga disa audio WhatsApp që shpejt bëhet virale, madje edhe me zëra shumë seriozë në anglisht që vërtetojnë gjithçka.

Paga shumë e jashtzakonshme e Ronaldos për Serinë A të sotme – jo vetëm Roma – është një detaj, siç është edhe fakti që kampioni portugez 37-vjeçar do të largohej nga Manchester United, i cili është jashtë Champions League, për t’u transferuar në një tjetër. klubi që nuk e luan.

Nga ana tjetër, agjenti i tij Jorge Mendes dyshohet se po i ofron ish-lojtarit të Juventusit nëpër Evropë. Tundimi për të besuar në një dyshe Scudetto të formuar nga CR7 dhe Abraham është shumë i fortë dhe më pas gjithçka ia vlen. Por deri më tani jemi në nivelin e tifozëve dhe është absolutisht e kuptueshme të ëndërrosh në merkato.

Megjithatë, ‘mania e Ronaldos’ bëri një hap të dukshëm në nivel mbrëmjen e së hënës, kur CR7 te Roma u bë një lajm i dhënë me gjurmët e vërtetësisë në Rai 2 gjatë programit ‘Calcio Total Summer’.

Laura Barth, e pranishme në studio, i njoftoi dirigjentit Paolo Paganini dhe të gjithë audiencës bombën që kishte njohur, e cila nuk ishte gjë tjetër veçse grupi i të gjitha thashethemeve të qarkulluara në audiot e ndryshme:

“B(omba është se 29 qershor stadiumi Olimpico është rezervuar për një shpallje të madhe të një lojtari të madh ndërkombëtar dhe ju them vetëm se Totti do t’i dorëzojë fanellën me numrin 10 Pellegrinit dhe Pellegrini do t’i dorëzojë fanellën me numrin 7 Cristiano Ronaldos”.

Pak minuta më parë, Barth kishte parashikuar tashmë diçka për Olimpico-n e rezervuar më 29 qershor, duke ngjallur reagimin e habitur si nga Paganini ashtu edhe nga Angelo Di Livio, të pranishëm në studio, për faktin se data është shumë afër dhe duket vërtet shumë e vështirë që një ngjarje e kësaj përmasash te behet kaq shpejt

Dhe në fakt – kur kanë mbetur vetëm pak orë deri në mega eventin që duhet ta sjellë Romën në qendër të botës së futbollit – duket shumë e pamundur që klubi Giallorossi të mos ketë parashikuar ende asgjë, si dhe të mos dihet asgjë. për ndikimin në trafik dhe rendin publik.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit