Rangnick përgatitet të drejtojë United dhe CR7. Në 2016-ën tha: Është shumë i vjetër

26 Nëntor 2021
16:33
Denis Hakanaj

Ralf Rangnick ka thënë “po”.

Trajneri gjerman është gati të bëhet trajner i përkohshëm i Manchester United, duke përqafuar një projekt që, të paktën aktualisht, duket shumë larg vizionit të tij të futbollit.

Duke filluar nga lideri absolut, Cristiano Ronaldo.

“Messi dhe CR7 janë shumë të vjetër”, ka deklaruar Rangnick në 2016-ën kur ishte drejtor sportiv i Leipzig.

Dhe të mendosh se CR7 ishte vetëm 31 vjeç, pesë më pak se sot…

Çfarë do të mendojë tani Rangnick për praninë në ekip të kampionit portugez?

Lajme të tjera

Lajmet e fundit