Ranieri rrezikon shkarkimin, del hapur kundër lojtarëve: Janë egoistë

22 Janar 2022
22:17
Denis Hakanaj

Claudio Ranieri rrezikon shkarkimin pas humbjes së rëndë të pësuar mbrëmjen e së premtes kundër Norëich, por trajneri italian i Ëatford-it ka drejtuar gishtin nga lojtarët e tij që nuk po sillen si duhet:

“Duhet të ndryshojmë, duhet të ndryshojmë mentalitet. Nuk mund të vazhdojmë kështu. Dua lojtarë që të kenë besim dhe të luftojnë çdo ndeshje me zemër dhe pasion”, ka thënë Ranier.

“Lojtarët nuk luajnë për mua, por për klubin, për tifozët, për të gjithë. Por gjëja më e rëndësishme është të luajnë për skuadrën.

“Jo në mënyrë individuale, jo në mënyrë egoiste. Nuk i dua këta lojtarë. Pika ime e referimit është kapiteni Cleverley. Disa nga këta lojtarë duhet ta ndjekin”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit