Rashica zbulon të ardhmen nga Kosova, sulmuesi flet hapur

12 Korrik 2020
14:41
Eraldo Harlicaj

Milot Rashica është rikthyer në Kosovë dhe ishte i ftuar në emisionin “1 kafe me Labin”. Ai ka folur për të ardhmen e tij dhe ka pranuar se menaxheri Altin Lala po bisedon me disa klube për të ardhmen e tij.

“Nuk kishim një sezon të mirë me Werder Bremen. Në fund ia arritëm qëllimit të qëndronim në Bundesliga. Kam dhe dy vite kontratë, por menaxheri im po bisedon me disa klube. Nëse gjejmë diçka të mirë dhe mund të lëviz.

“Për momentin më duhet të them se jam ende pjesë e Werderit. Nuk kam diçka konkrete që të them. Jemi në pritje, në bisedime dhe besoj se shumë shpejt do të merret vesh dhe e ardhmja ime. Me Kosovën mundohem të jap gjithmonë maksimumin, pasi kemi më pak ndeshje dhe ne shqiptarët i përjetojmë shumë ndeshjet me kombëtaren”, – tha Rashica ndër të tjera.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit