Merkato

Real Madrid arrin marrëveshjen me mesfushorin e Bayern…

Real Madrid ka arritur marrëveshjen me Thiago Alcantara dhe tani është gati të bisedojë me Bayern Munich për të realizuar transferimin e mesfushorit spanjoll në “Santiago Bernabeu”.

Lajmi është bërë i ditur nga “Onda Cero” që ka ndezur edhe entuziazmin e tifozëve të Inter, sepse Alcantara mendohet të jetë zëvendësuesi i Luka Modric.

“Thiago është në shënjestrën e Real Madrid si zëvendësues i Mateo Kovacic dhe jo për Modric,” – sqaron një burim blera klubit “Los Blancos”.

Thiago Alcantara pritet të kushtojë rreth 50 milionë euro.

Më shumë nga Merkato