Real Madrid me sytë nga Newcastle-PSG për dy objektiva: por duhen 200 mln euro!

2 Tetor 2023
17:30
Telesport
back button

St James’ Park do të jete mbushur plot pasi Newcastle pret Paris Saint-Germain në UEFA Champions League të mërkurën dhe, sipas raportimeve, në mesin e të pranishmëve do të jetë një skaut nga Real Madrid.

Skuadra e Eddie Howe do të takohet me gjigantët e Ligue 1 të mërkurën në një park të shitur të St James. Në mesin e të pranishmëve do të jetë një skaut nga Real Madrid, i cili gjithashtu do të mbajë një sy në objektivin afatgjatë Kylian Mbappe, sipas raportit.

Duke cituar Defensa Central, artikulli i Mirror thotë se Real Madrid “po dërgon shefin e tyre skaut Juni Calafat për të ‘monitoruar’ Mbappe kur ai të përballet me Newcastle”. Raporti shton gjithashtu “se Reali do të shikojë më nga afër Isak dhe Guimaraes”.

Megjithate, do te jete shume e veshtire qe t’i meret Newcastle kjo dyshe, nje sepse Guimares eshte ne prag rinovimi me rritje page dhe klauzole rreth 100 mln euro, kurse i dyti ka kushtuar 70 mln euro dhe per kete arsye bardhezinjte do te donin te pakten 100 mln euro gjithashtu…

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit