Reali përmbys Sociedad brenda pak minutash, Valverde dhe Joselu nuk falin (VIDEO)

17 Shtator 2023
22:30
Telesport
back button

Real Madrid shenon dy gola shpejt ne pjesen e dyte…

Pjea e pare ka qene totalisht e veshtire per Real Madrid teksa jane dashur vetem 5 minuta loje qe miqte te kalojne ne avantazh duke kapur ne befasi mbrojtjen e Realit.

Ander Barrenetxea ka perfituar nga nje pasim i bukur brenda zones teksa ka goditur por Kepa ka pritur edhe pse topi ka mbetur aty dhe lojtari i Sociedad e ka shtyre ne rrjete.

GOLI I SOCIEDAD 0-1 (VIDEO)

Por, ne pjesen e dyte, skuadra e Ancelottit ke reaguar. Ne fillim Valverde dhe me pas Joselu kane mundur te shenojne dy gola ndaj skuadres mike duke permbysur situaten. Valverde me te djathten e tij fort ne hyrje te zones, kurse Joselu duke shfrytezuar me koke nje krosim te bukur te Fran Garcia.

GOLI I VALVERDE – VIDEO

GOLI I JOSELU – VIDEO

Lajme të tjera

Lajmet e fundit