Rebic thumbon keq Anglinë: “Ku keni futbollist si Tomori në mbrojtje, nuk ju kuptoj fare…”

10 Qershor 2021
22:19
Telesport

Kroacia do të sfidojë Anglinë në Euro 2020 dhe pritet sfidë tepër e rëndësishme.

Ante Rebic, futbollisti i Milanit, disa ditë para ndeshjes kundër Anglisë, flet për mungesën e Fikayo Tomorit te ekipin kombëtar. Trajneri Southgate nuk e grumbulloi mbrojtësin e Milanit dhe kroati, nga grumbullimi, nuk është dakord.

“Sinqerisht, unë jam pak i befasuar sepse nga zgjedhjet që Anglia ka bërë, më duken të gjithë me karakteristika të njëjta dhe askush si Fikayo, që është agresiv dhe i shpejtë…

Ne biseduam dhe ai më tha se nuk mendonte se do të thirrej. Prandaj jam pak i befasuar nga zgjedhjet e Anglisë”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit