Renditja e UEFA-s: Bayern dominon, lajme të mira për Juventus-in

19 Nëntor 2020
15:42
Denis Hakanaj

Është përditësuar renditja e UEFA-s për klube pas tri javëve të para të fazës me grupe të Champions League dhe Europa League 2020/21, që dominohet nga Bayern Munich kampion i Europës në fuqi, me Barçën dhe Real Madrid në podium.

Lajme të mira për Juventus-in, e para mes skuadrave italiane dhe e vetmja mes 10 të parave, që ka fituar një pozicion dhe është ngjitur në vendin e 4-t me 107,000 pikë, duke parakaluar Atletico Madrid.

Renditja e UEFA-s, 10 ekipet e para

1 Bayern Munchen (GJER) 117,000

2 Barcelona (SPA) 112,000

3 Real Madrid (SPA) 108,000

4 Juventus (ITA) 107,000

5 Atletico Madrid (SPA) 106,000

6 Manchester City (ANG) 100,000

7 Manchester United (ANG) 95,000

7 Paris Saint-Germain (FRA) 95,000

9 Sevilla (SPA) 88,000

10 Liverpool (ANG) 87,000

Lajme të tjera

Lajmet e fundit