Rikthehet versioni provokues i Special One | “Nuk pranoj pyetje nga ty, prandaj fitoj më shumë para…”

5 Dhjetor 2021
15:59
Telesport

Jose Mourinho refuzoi të pranonte pyetje pas humbjes 3-0 të Romës në shtëpi kundër Interit dhe i tha një gazetari se ka një arsye “qe ne trajneret fitojmë shumë më tepër se ju gazetaret”.

Ai tha se të qenit menaxher ishte shumë më e vështirë se gazetaria, duke çuar në hendekun e pagave.

Në vend që të përgjigjet për performancën e skuadrës së tij, ai mbajti një monolog të shkurtër dhe doli nga konferenca për shtyp.

Çfarë është thënë?
“Puna juaj është shumë më e lehtë se e jona, prandaj ne fitojmë shumë më tepër se ju,” i tha menaxheri i Romës gazetarit të parë që u përpoq të bënte një pyetje.

Në monologun e tij, Mourinho tha: “I kërkoj falje studios, njerëzve në shtëpi që mund të jenë të interesuar për pyetjet e tyre.

“Interi është më i fortë se ne në kushte normale. Në kushte jo normale, ata janë shumë më të fortë se ne. Sezonin e kaluar, ata ishin 29 pikë përpara Romës. Sot, me lëndime dhe lojtarë të suspenduar, ishte shumë, shumë e vështirë.

“Potenciali ynë sulmues ishte praktikisht zero. Ishte shumë e rëndësishme të shënonim një gol, sepse do të kishim vetëm dy ose tre raste. Ne kishim tre dhe nuk shënuam.

Skuadra e Mourinhos i eshte larguar dukshem kryesimit te Serie A, me Romën tani 13 pikë prapa Milan.

Ata tani kanë humbur ndeshje të njëpasnjëshme në ligë dhe trajneri ka filluar t’i rikthehet modeleve të vjetra të sjelljes.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit