Rinovon lojtari kryesor i Lazio-s së Sarrit!

3 Tetor 2023
1:10
Telesport
back button

Lazio ka njoftuar zyrtarisht se mesfushori Luis Alberto ka nënshkruar një kontratë të re katërvjeçare me klubin. 31-vjeçari është pjesë e “Biancocelesti” që nga gushti i vitit 2016, pasi iu bashkua atyre me një çmim të ulët nga Liverpooli.

Që prej ardhjes së tij, ai është zhvilluar shumë si futbollist dhe forma e tij ka shënuar progres përgjatë viteve, duke u shndrruar kështu në një nga figurat kyçe të klubit italian dhe duke luajtur rol vital në triumfin në Kupën e Italisë një herë dhe dy herë në Superkupën e Italisë.

Mesfushori spanjoll ka luajtur çdo minutë në dispozicion për Lazion këtë sezon, duke shënuar dy gola dhe duke dhënë dy asistime në 720 minuta lojë.

Alberto tani ka kontratë valide me Lazion deri në qershor të vitit 2027 dhe vlera e tij sipas Transfermarkt është rreth 18 milionë euro. Përveç Premier, Alberto ka përvojë edhe në La Liga, ku atje ka luajtur për disa ekipe të ndryshme si Deportivo La Coruna, Malaga dhe Sevilla

Lajme të tjera

Lajmet e fundit