Roberto Carlos mbetet legjendë, shikoni çfarë goli shënon (VIDEO)

9 Gusht 2019
9:39

3 korrik 1997, Roberto Carlos, një mbrojtës brazilian me një ta majtë të frikshme, do të hyjë në historinë e futbollin për golin me të bukur dhe të çuditshëm njëkohësisht.

Numri 6 i Brazilit ekzekuton një goditje dënimi, duke i dhënë një trajektore të pabesueshme topit dhe portieri Bartez mbetet në vend i palëvizur. Në atë ndeshje Franca dhe Brazili u ndanë në barazim 1-1 dhe në fund trofeun e fitoi skuadra vendase.

Sot, 46 vjeç, Roberto Carlos e ka përsëritur një goditje të ngjashme, në një provë të tij. Hapat e tij të vegjël karakteristikë në start dhe në fund një e majtë me prerje që shkon drejt e në trekëndësh.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit