Roberto Mancini komenton shortin me pak keqardhje! Pastaj bën shaka mbi penalltitë…

26 Nëntor 2021
17:55
Telesport

“Mund të shkonte pak më mirë, kaq” Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, foli për RAI2 pas shortit të Kupes se Botës në Zyrih. “Është e qartë se ne dhe Portugalia do të duhet të mundim Maqedoninë dhe Turqinë. Meqenëse është një ndeshje unike, gjithmonë ka vështirësi.”

A mund t’ia dalim?
“Ne jemi të sigurt dhe pozitivë, sidomos në momentet më të vështira”.

Ndeshja e parë kundër Maqedonisë do të luhet në Romë.
“Kishte një grup të shkëlqyer kualifikues. Edhe me Zvicrën ne merituam të fitonim dhe megjithatë nuk e fituam. Do të duhet të luajmë një ndeshje të madhe, pastaj do të shohim finalen.”

Portugalia ka më shumë gjasa. A është Cristiano Ronaldo më i forti?
“Siç do t’i kishim shmangur me kënaqësi, ndoshta edhe ata do të na kishin shmangur. Ne do të luajmë një finale të mundshme”.

A do të thirret Joao Pedro?
“Është një gjë shumë e fundit, do të shohim. Ne kemi lojtarë të mirë, Joao Pedro është një sulmues i shkëlqyer, ai e njeh futbollin italian. Por le të mos harrojmë atë që bënë djemtë katër muaj më parë”

Do të duhet të kthehemi në atë Itali.
“Ato magji gjenden vetëm në ato momente, kur jeni të bashku për një kohë. Do të jetë e rëndësishme te kem lojtarët në dispozicion”

Kush do të ekzekutojë penalltinë e radhës?
“Shpresojmë që të na e japin..”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit