Roma-Feynoord, pushtohet “Fiumicino”. Nëntë fluturime për në Tiranë, mes tyre shumë VIP-a

25 Maj 2022
12:36
Alfred Lleshi

Ja ku jemi, është dita e finales së “Conference League”. Roma është gati të sfidojë Feyenoord-in për të shkruar historinë, shumë tifozë po udhëtojnë për të mbërritur në Tiranë dhe për ta ndjekur ndeshjen nga tribunat e “Arena Kombëtare”.

Aeroporti “Fiumicino” u pushtua nga romanistët që blenë bileta për ndeshjen (madje edhe me çmim të lartë) për të mbërritur në kryeqytetin shqiptar. Nga mëngjesi i sotëm deri pasdite janë edhe nëntë fluturime që do të nisen nga Roma për të mbërritur në Tiranë, me shumë VIP-a në bord.

Cristian Totti u nis mëngjesin e sotëm për në Tiranë (babai i tij është në Monaco dhe do të takohen në Shqipëri), Antonello Venditti, Edoardo Leo, Blanco, Nela, Scarchilli dhe Rosella Sensi. Në fakt, Friedkins e ftuan ish-presidenten e Romës që të marrë pjesë “live” në finale, përveç Tottit.

Pra, në kryeqytetin do të jetë edhe paraardhësja e pronarëve amerikanë të klubit verdhekuq, pronarja e fundit italiane dhe presidentja e trofeut të fundit të Romës.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit