Merkato

Roma, gati lëvizja që do të ndezë merkaton

Roma po sfidon Everton për të siguruar shërbimet e brazilianit Malcom.

Sulmuesi 21-vjeçar i krahut vlerësohet 40 milionë euro nga Bordeaux ka qenë për një kohë të gjatë edhe një objektiv i Inter-it.

Monchi do të kërkojë të realizojë goditjen e radhës, por alternativat nuk mungojnë.

Roma, në fakt, ndjek edhe Berardi-n (Sassuolo), Suso (Milan) dhe Chiesa (Fiorentina).

Më shumë nga Merkato