Merkato

Roma gjen partnerin ideal të Dzeko-s te Napoli

Roma është duke konsideruar një propozim për sulmuesin e Napolit Dries Mertens dhe mund ta rikthejë në rolin e tij të vjetër në anësore sipas La Repubblica.

Karriera e tij është transformuar nga Maurizio Sarri kur u përdor si nëntë false në mungesë të Milik i dëmtuar dhe që prej asaj kohe nuk ka reshtur së shënuari.

Për Belgjikën në Botëror, Mertens është rikthyer në pozicionin e tij të vjetër në të majtë, duke asistuar qendërsulmuesin Romelu Lukaku.

La Repubblica pretendon se Roma është interesuar t’i jap një rol në krah të Edin Dzeko.

Klauzola e tij 28 mln euro është e vlefshme vetëm për klubet jashtë Serie A dhe skadon më 15 qershor, kështu që çdo bisedim duhet të bëhet në mënyrë direkte me presidentin De Laurentiis.

Më shumë nga Merkato