Roma ndjek shembullin e Liverpool, gjunjëzimi në lëvizjen anti-racizëm!

2 Qershor 2020
19:27
Telesport

Roma si Liverpool. Në “Black Out Tuesday”, ku bota u bashkua, edhe në nivel social, me lëvizjen “Blacks Lives Matter”, disa ditë pas vdekjes së George Floyd në Mineapolis, edhe verdhekuqtë kanë dhënë shembullin duke imituar klubin e “Anfield”.

Image

Përpara stërvitjes së sotme, në fakt, trajneri Fonseca dhe të tijtë u gjunjëzuan: një gjest simbolik i futur në botën e sportit amerikan falë Colin Kaepernick dhe i riprezantuar nga Marcus Thuram disa ditë më parë, gjatë një festimi.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit