Ronaldo kujton trofeun më të rëndësishëm: Ka qenë një ditë historike

10 Korrik 2020
21:22
Denis Hakanaj

Ka fitore që mbeten në mendje më shumë se të tjera.

Veçanërisht kur bëhet fjalë për fitoren e një kombi të tërë.

Di diçka për këtë Cristiano Ronaldo qkatër vite më parë fitonte Europianin me Portugalinë, i pari dhe i vetmi nëistorinë e kombit luzitan.

Ylli i Juventus-it ka kujtuar në profilet e tija në Igram fitoren që ka ndihmuar Portugalinë të bëhet pjesë e historisë:

“Katër vite më parë kemi jetuar një ditë historike dhe unike për të gjithë ne! Për mua ka qenë padyshim trofeu më i rëndësishëm i karrierës sime!”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit