Rossi pozitiv, Yamaha e zëvendëson me “armikun” e tij

16 Tetor 2020
12:45
Gentian Spiri

Lajmi i pozitivitetit me Covid 19 i pilotit italian Valentino Rossi ka befasuar të gjithë në MotoGP e sidomos te Yamaha, që tashmë e sheh veten me vetëm një pilot në prag të garës së Aragon.

Sipas mediave spanjolle, Yamaha është gati të rikthejë në pistë pas gati një viti pushim Jorge Lorenzo. Ky i fundit u tërhoq nga garat vitin e kaluar, ndërkohë që këtë sezon ka qenë si kolaudator i Yamaha, një rival dhe “armik” i Rossit në pistë e jashtë saj.

Për momentin kjo nuk është konfirmuar, teksa shihen si kandidatë edhe Stefan Bradl apo Bradley Smith, që këtë sezon kanë bërë disa herë zëvendësuesin me motorë të ndryshëm.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit