Salah i joshur nga La Liga: Real ose Barcelona në verë! Ja sa do Liverpool dhe pse klubi i Perez duket i avantazhuar…

20 Mars 2023
22:17
Telesport
back button

Liverpool shperben sulmin qe i dha gjithcka! Pas largimit te Sadio Mane, radha do te jete e Roberto Firminos por ne vere mund te kete nje tjeter largim te bujshem dhe po flasim per Momo Salah, qe tashme ka humbur motivimin ne “Anfield” edhe pse rinovoi me shifra te larta.

Salah kerkon nje stimul te fundit dhe ideja e tij eshte te transferohet ne La Liga per te provuar kete kampionat pasi ka provuar te luaje ne Serie A dhe Premier League. Megjithate, ketu ka nje gare: Barcelona eshte duke menduar te shese sipas klauzoles Dembele dhe vetem nese ky i fundit bashke me Ansu Fati sakrifikohen, do te kshte parate e duhura per egjiptianin…

Ne anen tjeter, Real Madrid qe ne vere do te beje investime, po lodhet me tekat e Mbappe dhe mund te futet ne gare per te siguruar Salah qe do te kushtonte thuajse 80 mln euro duke ditur tashme moshen e tij…

Sa i perket Roberto Firmino, ai mund të shkojë në MLS dhe të nënshkruajë për djemtë e rinj të St. Louis City FC, sipas Bleacher Report. 31-vjeçarit brazilian i skadon kontrata këtë verë dhe është bërë e ditur se ai do të largohet nga Liverpool dhe nuk do të nënshkruajë kontratë të re.

Agjenti i lirë do të ketë shumë oferta nga disa klube të mëdha në Evropë duke pasur parasysh ndikimin e tij të jashtëzakonshëm në Anfield gjatë tetë viteve të fundit. A do të ishte një lëvizje në MLS një ide e mirë për Firminon? Ju duhet të mendoni se ai do të shënonte shumë gola dhe do të ishte një yll në STL dhe ka një lidhje të fortë me skuadrën e re MLS pasi drejtori aktual i tyre sportiv Lutz Pfannenstiel ishte me Firmino në Gjermani në Hoffenheim.

Skuadra e re e formuar ka pasur një fillim të shkëlqyeshëm të jetës në MLS dhe shtimi i një lojtari të cilësisë së Firmino-s do të ishte një afrim i madh dhe do t’u jepte atyre një shtysë të madhe, por duhet thene se edhe një numër i madh i skuadrave të MLS do të ishin të interesuar të nënshkruanin Firmino.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit