RUSI 2018

Sami Khedira: Po luajtëm si ndaj Meksikës, kthehemi shpejt në shtëpi

Sami Khedira foli për mediat dhe analizoi humbjen e Gjermanisë së tij kundër Meksikës, në të cilën ekipi i drejtuar nga Joachim Low u zbulua shumë në kundërsulmet meksikane. “Për të mbrojtur kundërsulmet në 50 metra keni për të bërë sprinte të mëdha. Ne do të na duhej një Usain Bolt, por nuk kemi atë.

Favoritë? Gjithkush dëshiron t’i mundë kampionët e botës, është gjithashtu e vështirë për ekipet e tjera të mëdha, jo vetëm për ne. Meksika? E di që nuk kemi luajtur mirë, mund të jetojmë me kritikat. Kjo ndeshje është duke u analizuar nga unë dhe lojtarët e tjerë.

Ne duhet të përmirësohemi të gjithë. E ardhmja? Ne e kemi kuptuar se mund të kthehemi shpejt në shtëpi, nëse luajmë si kundër Meksikës”, – u shpreh Sami Khedira, mesfushori i Juventusit dhe i kombëtares së Gjermanisë.

Më shumë nga RUSI 2018