Sarri nuk ka dyshime, shpërfill Milan dhe Inter para Napolit: “Më falni, por me atë që pashë sot ju them…”

28 Nëntor 2021
23:59
Telesport

Maurizio Sarri nuk duket si në ditët më të mira kur shkon te DAZN për të komentuar humbjen 4-0 të pësuar nga Lazio e tij në Napoli.

Këto janë përshtypjet e para të trajnerit që deri tani është ndeshur me Napoli, Milan dhe Inter:

Sarri nuk ka asnjë dyshim: “Nga fusha do të thosha se Napoli është skuadra më e fortë. Përshtypja që më lanë është më e lartë se të gjitha skuadrat e renditura më lart. Kemi luajtur një lojë pa vendosmëri, e amplifikuar më pas nga Napoli”.

“Duhet të bëjmë diçka më shumë sepse kështu nuk shkohet askund”, tha Sarri që koleksionon humbjen e dytë radhazi edhe pasi Juventusi e mundi në Romë. Në 180 minuta, zero gola të shënuar por gjashtë të pësuar.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit