Serginho: Humbja 5-1 në derbi mund të ndodhë, por 6-0 i Milanit tim mbetet në histori

3 Tetor 2023
14:07
Alfred Lleshi
back button

“Derbi ishte i keq, është një lojë që mund ta ndjeni, por unë e konsideroj fillimin e sezonit pozitiv. Jam i bindur se Milani mund të luajë një ndeshje të shkëlqyer kundër Borussia Dortmundit, e shoh skuadrën si shumë të përgatitur”.

Kështu foli Serginho, mbrojtësi historik i kuqezinjve për “Sportmediaset”, në periferi të një eventi në Milano. “Puna e Piolit nuk është e lehtë, pasi ai e gjen veten në krye të një grupi me shumë elementë të rinj. Grupi po shfaqet.

Nuk është e lehtë për lojtarët e rinj të kuptojnë rëndësinë e kësaj fanelle. Pak nga pak skuadra po merr formë mirë. Krahasimi me Milanin tim? Ishin kohë të ndryshme, dhe Seria A ishte gjithashtu në një nivel tjetër. Krahasimi është i ndërlikuar me një ekip që fitoi pothuajse gjithçka.

Humbja e derbit të fundit 5-1? Mund të ndodhë, – përfundoi Serginho, – por fitorja 6-0 e Milanit mbetet në histori. Në atë kohë, ne dominuam gjatë gjithë ndeshjes dhe mund të kishim shënuar edhe më shumë gola.

Ishte shumë e rëndë për Interin. Besoj se ndeshja e parë gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve ishte më keq se derbi i fundit. Mendoj se mund ta gjejmë sërish Milanin e madh dhe ta fitojmë derbin përsëri”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit