Merkato

Seria A, 10 blerje për 280 milionë euro

Seria A kërkon të rimëkëmbet. Kjo duket edhe nga blerjet e shumta të bëra në këtë pjesë të parë të merkaton së verës, pa llogaritur transferimin e mundshëm të Cristiano Ronaldo. Skuadrat më aktive kanë qenë Napoli, Juventus dhe Inter. Por cili ka qenë lojtari më i paguar deri tani? Kjo është renditja e 10 blerjeve më të shtrenjta të realizuara në këtë merkaton të (nuk janë marrë parasysh lojtarët e marrë me formulën e huazimit dhe të drejtën e blerjes në fund të sezonit).

Justin Kluivert (Roma): 17,25 milionë euro

Nikola Kalinic (Milan): i blerë përfundimisht nga Fiorentina për
20 milionë euro

Alex Meret (Napoli): 22 milioni euro

Lautaro Martinez (Inter): 23 milionë euro

Javier Pastore (Roma): 24,7 milionë euro

Simone Verdi (Napoli): 25 milionë euro

Fabian Ruiz (Napoli): 30 milionë euro

Radja Nainggolan (Inter): 38 milionë euro

Douglas Costa (Juventus): i blerë përfundimisht për 40 milionë euro

Joao Cancelo (Juventus): 40,4 milionë euro

Më shumë nga Merkato