Sezoni i Schalkes deri tani është zhgënjyes, sulmuesi bën sherr dhe i prishet kontrata!

26 Nëntor 2020
13:48
Telesport

Sezoni i deritanishëm i Schalke 04 duket katastrofë! Sikur të mos mjaftonin rezultatet, ka edhe një çështje.

Vedad Ibisevic, një sulmues i lindur në 1984, është zyrtarisht futbollist i lirë.

Ose më saktë, Schalke 04 ka njoftuar se kontrata e tij do të përfundojë para kohe, saktësisht më 31 dhjetor 2020.

Gjithë faji i një grindje të fortë midis Ibisevic dhe ndihmësit të trajnerit Naldo.

Një përballje që e bëri Schalke të anonte drejt largimit të lojtarit 36-vjeçar në fund të vitit.

Kartoni i tij mund të jetë një ide e përshtatshme për sulmet e disa skuadrave që nuk duan të shpenzojnë.

Gjatë karrierës së tij, Ibisevic ka veshur fanellat e PSG, Hoffenheim, Stuttgart dhe më në fund vetë Schalke 04.

Me ekipin kombëtar të Bosnjës ai mburret me 83 paraqitje zyrtare me 28 gola, përveç që ka marrë pjesë si protagonist në Kupën e Botës 2014 në Brazil.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit