Sherr në plazh | Gruaja e Foden i shikon telefonin dhe i bërtet në fytyrë: “Mendon se jam budallaqe?”

27 Qershor 2022
16:07
Telesport

Imagjinoni skenën. Ju jeni në breg të detit me të dashurën / partneren / gruan tuaj. Shkoni për një zhytje dhe lini telefonin të pambikëqyrur dhe te hapur… Një sinjal i thjeshtë njoftimi është gjithçka që duhet për ta kthyer ditën tuaj në ferr.

Celulari juaj është aty në majë të gishtave, kushdo mund ta kapë dhe t’i hedhë një sy… veçanërisht nëse – duke supozuar se keni diçka për të fshehur – keni bërë një gabim po aq të pafalshëm: e keni lënë pa kyçje ekrani.

Asnjëherë mos i nënvlerësoni pasojat. Një gjë e tillë ka ndodhur me Phil Foden, futbollist i Manchester Cityt dhe kombëtares së Anglisë. Ai ndodhet me pushime në një resort ekskluziv në Korfuz me partneren e tij të përjetshme, Rebecca Cooke. Çifti ka edhe dy fëmijë.

Ajo që gruaja sheh në celularin e saj e shqetëson atë mëngjes të qetë dhe relaksues në dukje. Është një moment dhe shpërthen. Ai nxehet, pështyn helm, mbushet me zemërim, fillon të bërtasë dhe shpërthen një sherr. Tonet janë aq të trazuara saqë siguria ndërhyn për t’i rekomanduar të dy të qetësohen.

E pamundur, Rebeka është pranë vetes me atë që ka parë: “Mendon se jam idiote?”, thotë ajo dhe shton: “Kjo ndodh gjithmonë”. Në atë moment çifti largohet nga plazhi dhe shoqërohet nga dy stjuardët që mbajnë karrocën.

Në një video të publikuar nga The Sun shihet sikleti i Fodenit, i cili mundohet të justifikohet por hesht…i heshtur nga entuziazmi i partneres së tij dhe ajo i afrohet me një shprehje kërcënuese dhe i bërtet diçka në fytyrë. “Thuaji gjithçka…”, duket se bërtet ai sipas rindërtimit të fakteve.

Futbollisti i Cityt ka qëndruar i heshtur ndërsa e dashura e tij është larguar me inat duke shtyrë karrocën dhe ai e ka ndjekur me ritëm të shpejtë. Kështu përfundoi ajo që sipas shumë njerëzve dukej një skenë xhelozie që nuk mund të kalonte pa u vënë re.

Dy vjet më parë, në mes të periudhës së Covid-it, Foden dhe Greenwood përfunduan në qendër të një skandali që u kushtoi shtrenjtë: ata u përjashtuan nga stërvitjet dhe më vonë u përjashtuan nga ekipi kombëtar për një episod që ndodhi në Islandë, në me rastin e një ndeshjeje të Ligës së Kombeve. ‘Angli.

Çfarë kishin bërë? Në kundërshtim me rregullat anti Covid, ata kishin ftuar disa vajza në dhomën e hotelit ku po qëndronin. Një video e postuar në Snapchat nga një prej vajzave të reja i futi në telashe.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit