Shikoni transformimin e impiantit 1 miliardësh nga stadium futbolli në stadium NFL-je (Pamjet)

27 Shtator 2022
15:01
Denis Hakanaj

Stadiumi i Tottenhamit prej 1 miliard sterlinash është shndërruar në një arenë NFL-je. NFL (National Football League) postoi një video epike që u tregon transformimin përpara ndeshjes së kësaj të diele mes Vikings dhe Saints.

Procesi i jashtëzakonshëm sheh anët e fushës të ngrihen në pajisje mekanike për të bërë më shumë hapësirë. Vetë fusha më pas ndahet në tre pjesë dhe rrëshqet nën tokë.

Më pas vendoset fusha e futbollit amerikan dhe shtyllat e portës ngrihen. Logoja e NFL është paraqitur aty ku do të ishte rrethi i mesfushës.

Më në fund, flamuri anglez dhe flamuri amerikan ngrihen në çati. Tifozët e Spurs mund ose nuk mund të jenë shumë të kënaqur për të parë fushën e tyre të përdorur për DY të dielat e ardhshme, ndërsa versioni transatlantik i futbollit zbarkon në qytet.

Minesota Vikings do të përballen me New Orleans Saints këtë fundjavë. Më pas, më 9 tetor, New York Giants luajnë me Green Bay Packers.

NFL do të zhvillojë tri ndeshje në Londër gjatë sezonit 2022. Ndeshja e  fundit, ajo mes Denver Broncos dhe Jacksonville Jaguars, do të luhet në Wembley më 30 tetor.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit