Shitet në ankand makina ende në qese e Federer, iu bë dhuratë pas tërheqjes nga sporti

30 Nëntor 2022
11:25
Telesport
back button

Kompania e njohur e ankandeve RM Sithesby, organizoi një ankand, ku mes gjërave të vëna në shitje ishte edhe një makinë Mercedes-Amg GT 63 SE Performance. Kjo makinë bënte pjesë e koleksionit privat të tenistit zviceran Roger Federer.

Kjo makinë iu bë dhuratë pak kohë më parë dhuratë legjendës së tenisit dhe është ende e pa regjistruar. Ai nuk e kishte përdorur kurrë. Makina u shit në ankand me vlerën 212.750 euro dhe të ardhurat do të shkojnë për bamirësi.

Makina e nxjerrë në ankand nga Federer ishte unike, e personalizuar, dhe arrin 200km/orë në më pak se 3 sekonda dhe shpejtësia maksikame është 316km/orë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit