Shitje rekord në Austri, diamanti i Salzburg drejt Premier: 35 mln euro gati!

3 Korrik 2022
21:58
Telesport

Transferimi i radhës dhe shitja milionere per Red Bull Salzburg është e afërt. Sipas informacioneve të “Krone”, Mo Camara ka rënë dakord për një kalim te Leeds United. Maliani mund të bëhet rekordmeni i ri i Salzburg per vleren e kartonit.

Negociatat kanë vazhduar për javë të tëra – por kete fundjave u gjet pika e kontaktit. “Pitbull” Mo Camara është gati të largohet nga Salzburgu. Maliani, i cili ka pasur disa oferta, ra dakord për një lëvizje në Premier League me Leeds United. Aty do të takoni shumë miq të vjetër.

Jesse Marsch është trajneri i Leeds, Franky Schiemer vepron si “bashkëpunëtor” i tij. Dhe me lojtarin ofensivë Brenden Aaronson dhe mbrojtësin e djathtë Rasmus Kristensen, anglezët tashmë kanë tërhequr dy ish-dema në klubin tradicional.

Sipas informacioneve të “Krone”, Camara mund të bëhet transferimi i ri rekord i Bulls. Sipas kësaj, për fituesin e dyfishtë është e mundur një tarifë transferimi deri në 35 milionë euro, me bonuse.

Transferimet kryesore deri më tani kanë qenë Aaronson (pak më pak se 33 milionë euro), Karim Adeyemi dhe Patson Daka (30 milionë secili). Nje projekt ai i Salzburg qe vazhdon te prodhoje talente…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit