“Shko në shtëpi Zhang…” Tifozeria e Interit i bën pritë presidentit (PAMJET)

4 Tetor 2022
17:33
Telesport
back button

Presidenti i Interit, Steven Zhang u kritikua nga një grup i vogël tifozësh përpara një drekë institucionale me drejtorët e Barcelonës sot: ‘Shko në shtëpi!’ Interi është detyruar të operojë me një buxhet të reduktuar pas pandemisë COVID duke shitur disa nga asetet e tyre më emocionuese, duke përfshirë Achraf Hakimi, Romelu Lukaku, Andrea Pinamonti dhe Cesare Casadei.

Tifozët janë gjithnjë e më të pakënaqur edhe për shkak të rezultateve të dobëta të ekipit këtë sezon. Skuadra e Simone Inzaghit ka humbur pesë ndeshje nga 10 në të gjitha garat dhe presioni është i lartë përpara ndeshjes sonte në Champions League me Barcelonën.

Sot, një grup tifozësh kritikuan Zhang pas mbërritjes së tij në një restorant në qendër të qytetit të Milanos, ku ai kishte takuar drejtuesit e Barçës në drekën e zakonshme institucionale të organizuar nga UEFA.

Njerëzit që bërtasin “Zhang shko në shtëpi” mund të dëgjohen në një video të publikuar nga Tuttomercatoweb. Zhang nuk reagoi dhe u nis për në restorant.

Raportet e fundit në Itali sugjerojnë se Suning po kërkon një partner të mundshëm për të ndarë shpenzimet e Interit ose një grup të interesuar për të blerë shumicën e aksioneve në klub.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit