Europa League

Shorti i Europa League, ja 16 duelet e fazës së nokautit

Shorti i Europa League ishte tepër interesant dhe do të ketë disa përballje shumë të bukura për t’u parë. Ajo që bie në sy e para është pikërisht Napoli ndaj RB Leipzig. Por edhe Celtic me Zenit pritet të jetë një ndeshje interesante, bashkë me Lyon – Villarreal. Një short relativisht i lehtë për AC Milan, që do të ndeshet me Ludogorets, ndërsa Borussia dhe Atletico kanë ndeshje delikate por pritet të kalojnë në fazën tjetër.

Borussia Dortmund – Atalanta

Nice – Lokomotiv Moskva

FC Kobenhavn – Atletico Madrid

Spartak Moskva – Athletic Club

AEK Athens – Dynamo Kyiv

Celtic  – Zenit

Napoli – RB Leipzig

Crvena Zvezda – CSKA Moskva

Lyon – Villarreal

Real Sociedad – Salzburg

Partizan Belgrade – Vitoria Plzen

Steaue Bucharest – Lazio

Ludogorets – Milan

Astana – Sporting

Ostersund – Arsenal

Marseille SC Braga

 

Më shumë nga Europa League