“Shorti i Champions-it i trukuar, ja provat”: teoria absurde e komplotit

back button
17 Mars 2023
17:43
Denis Hakanaj

Kanë shpërthyer polemikat në Angli pas shortit për çerekfinalet e Champions League. Në fakt, nuk shkoi shumë mirë për Chelsea-n dhe Manchester City-n, që kanë peshkuar dy skuadra favorite për fitoren përfundimtare: Real Madrid dhe Bayern Munich, respektivisht.

Një short kaq i ndërlikuar ka ngritur shumë dyshime, me tifozët e zhgënjyer anglezë që kanë vërshuar në rrjetet sociale dhe kanë bërtitur për komplot.

“Ky short është i trukuar, Real-i dhe City nuk mund të gjenden në të njëjtën anë të tabelës”, ka qenë mesazhi i komenteve të shumta të furishme nga tifozët e Chelsea-t dhe Manchester City-t, të cilët do të kenë një rrugë shumë të komplikuar për të shkuar në një finale hipotetike.

Është gjithashtu përballja e tretë radhazi kundër Real Madridit për Blues: në vitin 2021 fituan në gjysmëfinale, ndërsa sezonin e kaluar u eliminuan në çerekfinale. “Real Madrid kundër Chelsea tre vite radhazi, është e çuditshme”, lexohet në rrjetet sociale.

Tifozët anglezë gjithashtu kritikuan anën tjetër të tabelës, ku një nga Napoli, Milan, Inter dhe Benfica do të arrijnë në finalen e madhe: “Ata i hapën rrugën Napoli-t për të arritur në finale”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit