Shqipëria shkruan historinë në minifutboll, edhe media prestigjoze Marca i bën jehonë!

31 Mars 2023
23:56
Telesport
back button

Arritja e Shqipërisë në minifutboll duket se nuk ka lënë gjurmë vetëm brenda kufijve shqiptar. Kuqezinjtë me shumë mund ia dolën që për herë të parë të kalonin fazën e grupeve dhe të shkojnë në gjysmëfinale. Pas testeve ndaj Luksemburgut, Rumanisë dhe Spanjës.

Dhe është pikërisht media e famshme spanjolle, Marca, ajo që ka shkruar për Shqipërinë. Që për të mbërritur te katër më të mirat e kontinentit duhet të mposhtte dhe kombëtaren iberike me rezultatin 2-1.

“Spanja luajti gjithçka për gjithçka ndaj Shqipërisë, në një ndeshje të ekuilibruar, dhe me lojë të mirë panë se si iu iku mundësia dhe u mundën 2-1. Megjithatë, Spanja e mbylli ndeshjen me kokën lart dhe largohen nga kampionati Europian me një përvojë të mrekullueshme“, shkruante ndër të tjera Marca.

Për Shqipërinë rrugëtimi vijon dhe të shtunën kanë takimin gjysmëfinal përballë Gjeorgjisë, sfidë të cilën do të mund ta ndiqni në Supersport 1 nga ora 18:00. Nje ndeshje qe mund te shtoje edhe me shume nje copez te historise…

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit