Shqipëria zyrtarizon miqësoren e dytë në nëntor, kundërshtar “limonatë”

14 Shtator 2020
11:55
Alfred Lleshi

Sikurse njofton faqja zyrtare e FSHF-së, kombëtarja jonë kuqezi do të luajë një ndeshje miqësore më 11 nëntor. Më parë, duhet të luajmë dy kualifikuese të tjera të Ligës së Kombeve, respektivisht me Kazakistanin, në fushën e këtij të fundit, më 11 tetor, dhe ndaj Lituanisë, po në transfertë, më 14 tetor.

“Kombëtarja shqiptare e futbollit do të zhvillojë një miqësore me Gjibraltarin më 11 nëntor 2020. Sipas marrëveshjes së arritur mes dy federatave, ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena” dhe do të startojë në ora 19:00. Kjo do të jetë hera e parë që Shqipëria ndeshet me Gjibraltarin, si edhe miqësorja e dytë për kuqezinjtë në program. Kombëtarja shqiptare do të luajë edhe një miqësore ndaj Armenisë më 7 tetor 2020, ndeshje që do të zhvillohet në transfertë.

Pas takimit me Gjibraltarin, në muajin nëntor përfaqësuesja kuqezi do të zhvillojë edhe dy ndeshje zyrtare të vlefshme për UEFA Nations League, ndaj Kazakistanit më 15 nëntor dhe ndaj Bjellorusisë më 18 nëntor, që të dyja në shtëpi”, – shkruhet në njoftimin përkatës të federatës.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit