Shtanget Juventus, vjen zyrtarizimi nga Bayer

22 Janar 2022
19:56
Denis Hakanaj

Serdar Azmoun, lojtar i ndjekur për një kohë të gjatë nga Juventus, do të jetë një lojtar i Bayer Leverkusen duke filluar nga sezoni 2022/23.

Iraniani do të transferohet tek ekipi i Aspirinave me kosto zero.

Azmoun ka nënshkruar një kontratë me klubin gjerman deri në vitin 2027.

Juventus ka ngurruar dhe Bayer ka përfituar duke arritur marrëveshjen me lojtarin që në këtë sezon ka shënuar 10 gola në 21 ndeshje të luajtura në kampionat me Zenit-in.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit